A

Urheiluseurojen yhteystiedot

Lajeittain aakkosellinen hakemisto

Sportti Järvenpää - seurojen välistä yhteistyötä

 

Takaisin ylös A

Aerobic
Aikido

  • Akebono ry.
    Juhani Laisi, 040-592 1303, akebonodojo[at]gmail.com
Airsoft
Ammunta
Avantouinti

Takaisin ylös B

Baletti
Boccia
  • Järvenpään Bocciakerho ry.
    Pentti Lehtonen, 0400-813467

Takaisin ylös C

Cheerleading

Takaisin ylös F

Frisbeegolf

Takaisin ylös H

Hapkido

Hiihto

  • Järvenpään Hiihtoseura ry.
    Pertti Räihä, 040-5128822

  • Järvenpään Latu ry.
    Kaj Natri, 050-4351872, kaj.natri[at]kolumbus.fi

Hydrobic

Takaisin ylös I

Ilmailu

Takaisin ylös J

Jalkapallo

 

Joukkuevoimistelu
Jousiammunta
Judo

  • Akagi ry.
    Vesa Riihelä, 040-515 6049, pj[at]akagi-judo.net

Jääkiekko

  • Jääurheiluseura Haukat ry.
    Harri Alakotila, 044-515 6594, harri.alakotila[at]juniorihaukat.net

  • Jääurheiluseura Hawks
    Juha-Matti Jokinen, 040-5670837

  • Keski-Uudenmaan Jääkiekkoerotuomarit
    Pekka Hippi, 040-3152422

  • Järvenpään Kuntokiekkoilijat
    Olli Lehtonen, 0400-94016

Takaisin ylös K

Kalastus
Karate
Kehonrakennus
Keilailu

  • Cosmic Bowlers ry (junioritoiminta)
    Sakari Molin, 040-5461429, molin.sakari[at]kolumbus.fi

  • Järvenpää Bowling Team ry.
    Petri Takko, 050-324 5003

  • Järvenpään Keilaajat ry.
    Ismo Aho, 0400-500190, ismoT.aho[at]gmail.com

  • Keilaseura Caravan Bowling ry.
    Kerstin Uusitalo, 0500-285190, kerstin.uusital[at]kolumbus.fi

Kestävyysjuoksu

  • Järvenkiertäjät ry.
    Arto Nepponen, 0400-295714, arto.nepponen[at]prsaneeraus.fi

Koiraurheilu
Koripallo
Krav Maga

Kuntonyrkkeily

Kuntosaliharjoittelu

Takaisin ylös L

Lentopallo

  • Blues Volley ry.Mikko Partti, 050-5993288, partti.mikko[at]kolumbus.fi

  • Järvenpään Kuntoliikunta ry. Kari Haavisto, 044-3012248, kari.haavisto[at]ovi.com

  • Järvenpään Latu (naisten harrastelentopallo)
    Kaj Natri, 050-4351872, kaj.natri[at]kolumbus.fi

  • Järvenpään Lentopallokerho ry.
    Tero Mäkinen, 0400-800027 

  • Haarajoen Urheilijat ry.
    Jarmo Uusimäki, 045-2029892, jarmo.uusimaki[at]harbex.fi

Lumikenkäily

Takaisin ylös M

Matkaluistelu
Melonta

Metsästys

  • Järvenpään Metsästysseura ry.
    Markus Saarelainen, 040 596 6007  

    Metsästysyhdistys Räikkä ry.
    Kaarlo Helkamo, 050 307 9222



Moottoriurheilu

Takaisin ylös N

Naisvoimistelu
Nyrkkeily

Takaisin ylös P

Paini

Painonnosto

Pesäpallo

  • Haarajoen Urheilijat -54
    Jarmo Uusimäki, 045-2029892, jarmo.uusimaki[at]harbex.fi

  • Järvenpään Latu ry.
    Kaj Natri, 050-4351872, kaj.natri[at]kolumbus.fi

  • Kinnarin Pesis 2006 ry.
    Sini Vesanen , 044-581 4124,kipe2006[at]hotmail.com

Petanque
Potkunyrkkeily

Purjehdus
Purjelautailu

Pyöräily

  • Järvenpään Fillarikerho ry.

  • Järvenpään Pyöräilijät ry.
    Tommi Ikonen, 050 5060706, tommi.ikonen[at]elisa.fi

  • Järvenpään Latu ry
    Maantiepyöräily
    Kaj Natri, 050-4351872, kaj.natri[at]kolumbus.
    Maastopyöräily
    Jani Kääriäinen, 044-3666369, jani.kaariainen[at]kotikone.fi


 

Pöytätennis

  • Pöytätennis-2000 ry.
    Lauri Saukko, 0400-427842

Takaisin ylös R

Ratsastus
Retkeily
Ringette

Rytminen voimistelu

 

Takaisin ylös S

Saappaanheitto

  • Saapasseura Ronttoset ry.
    Tuija Salonen, 050-3407049
Salibandy
Sauvakävely
Shakki

  • Järvenpään Shakkikerho ry.
    Antero Harju, 0400-648 982 (miel. tekstiviesti), aharju6[at]gmail.com

  • Järvenpään Kiinalainen Shakki ry.
    Raimo Lindroos, 050-323 5025, raimo.lindroos[at]kolumbus.fi
Shootfighting

Squash

         Jack Westren-Doll, 050 525 2551, jack.westren-doll (at) granlund.fi

Sukellus

Sulkapallo

 

Suunnistus

  • Järvenpään Isku ry.
    Timo Uotinen, 040-7220256

Takaisin ylös T

Taido
Tai-ji

  • Sanbao Järvenpää ry.
    Elisa Vuorenmaa, tiedotus[at]sanbao.fi

  • Yang-Taiji
    Jukka-Pekka Palonen 0400,583913, j-p.palonen[at]luukku.com

Taitoluistelu


Tanssi
Telinevoimistelu

Tennis
Trampoliinivoimistelu

Takaisin ylös U

Uinti
Urheiluammunta

Urheilusukellus

Takaisin ylös V

Voimanosto

  • Keski-Uudenmaan Voima ry.
    Yrjö Jokela,  0400-438074

  • Rautakoura
    Kimmo Kokko,040- 545 6376 
Voimistelu

Takaisin ylös Y

Yleisurheilu