A

Järjestöedustajat kausi 2017 - 2021 ja varajäsenet

VARSINAINEN JÄSEN                                                                              VARAJÄSEN

Mika Väisänen, puheenjohtaja, Järvenpään seudun invalidit ry

mikavaisanen@mikavaisanen.net 

Irma Saari, Keski-Uudenmaan Hengitysyhdistys                                   Jaana Pahkamäki

saari.irma@gmail.com                                                                                  jpahkamaki@gmail.com

Jaana Leinonen, Keski-Uudenmaan Kuuloyhdistys                               Maarit Talgren

jajujole@hotmail.com                                                                                    maarit.talgren@gmail.com

Seija Lahti, Tuusulanjärven Reuma ry                                                       Pirkko Pessi

seija.lahti@pp2.inet.fi                                                                                    pirkko.pessi@saunalahti.fi

Hanna Gröhn, Helsingin Epilepsiayhdistys                                                Sari Turunen

grohn.hanna@gmail.com                                                                                sari.turunen@jarvenpaa.fi

Marja Pelkonen, Järvenpään seudun invalidit ry

marja.pelkonen@gmail.com

Anu Lönnqvist, Keski-Uudenmaan Omaishoitajat ja Läheiset ry          Niina Lindgren

anu.lonnqvist@gmail.com

Validian edustajat:

Vilma Kurran-Kuusela, vilma.kurran-kuusela@eduvalidia.fi

Miika Snellman, miika.snellman@eduvalidia.fi

 

Lautakuntien edustajat kausi 2017 - 2021 ja varajäsenet

Sosiaali- ja terveyslautakunta

Kristiina Vainikka                                                                                 Hilppa Loikkanen
kristiina.vainikka@jarvenpaa.fi                                                             hilppa.loikkanen@jarvenpaa.fi

Lasten ja nuorten lautakunta

Olli Kamunen                                                                                       Hanna Graeffe
olli.kamunen@jarvenpaa.fi                                                                    hanna.graeffe@jarvenpaa.fi

 

Sivistys ja vapaa-ajanlautakunta

Ei vielä valittu                    

Nuorisovaltuusto

Iines Luotonen                                                                                     Janina Ojala
iines.luotonen@jarvenpaa.fi                                                                        janina.ojala@jarvenpaa.fi

Kaupunkikehitys

Jenni Komonen                                                                                    Saana Korhonen
jenni.komonen@jarvenpaa.fi                                                                    saana.korhonen@jarvenpaa.fi