A

 

Järjestöedustajat kausi 2019 - 2021 ja varajäsenet

VARSINAINEN JÄSEN                                                                              VARAJÄSEN

Anu Lönnqvist, puheenjohtaja, Keski-Uudenmaan

omaishoitajat ja läheiset ry

anu.lonnqvist@vamlas.fi

Irma Saari, Keski-Uudenmaan Hengitysyhdistys                                   Jaana Pahkamäki

saari.irma@gmail.com                                                                                   jpahkamaki@gmail.com

Maarit Tallgren, Keski-Uudenmaan Kuulo ry                                         Jaana Leinonen

maarit.tallgren@gmail.com                                                                              jajujole@hotmail.com

Seija Lahti, Tuusulanjärven Reuma ry                                                  Pirkko Pessi

seija.lahti@pp2.inet.fi                                                                                    pirkko.pessi@saunalahti.fi

Tarja Paakkinen, Uudenmaan Parkinson yhdistys ry:n                           Seppo Nieminen

Keski-Uudenmaan kerho                                                                                nieminen03e@gmail.com

tarja@paakkinen.net

Marja Pelkonen, Järvenpään seudun invalidit ry                                   Raija Papadopoulos

marja.pelkonen@gmail.com                                                                            raija.papadopoulos@gmail.com

Hanna Gröhn, Helsingin Epilepsiayhdistys                                                Sari Turunen

hanna.grohn@gmail.com                                                                               sari.turunen@jarvenpaa.fi

 

 

Spesia:

varsinainen ja vara valitaan syyslukukauden alussa

 

Lautakuntien edustajat kausi 2019 - 2021 ja varajäsenet

Hyvinvointi  lautakunta

Opetus- ja kasvatuslautakunta

Nuorisovaltuusto

Saga Santonen                                                                                    Emilia Suhonen

saga.santonen@jarvenpaa.fi                                                                 emilia.suhonen@jarvenpaa.fi

Kaupunkikehitys

Minna-Maria Solanterä                                                                          Saana Korhonen

minna-maria.solantera@jarvenpaa.fi                                                      saana.korhonen@jarvenpaa.fi

Asukasedustaja

Jonna Kiviniemi
kiviniemijonna@gmail.com