A

 

Järjestöedustajat kausi 2019 - 2021 ja varajäsenet

VARSINAINEN JÄSEN                                                                           

Anu Lönnqvist, puheenjohtaja, Keski-Uudenmaan omaishoitajat ja läheiset ry
anu.lonnqvist(at)vamlas.fi

Irma Saari, Keski-Uudenmaan Hengitysyhdistys saari.irma(at)gmail.com   
vara: Jaana Pahkamäki, jpahkamaki(at)gmail.com

Maarit Tallgren, Keski-Uudenmaan Kuulo ry maarit.tallgren(at)gmail.com
vara: Jaana Leinonen, jajujole(at)hotmail.com

Seija Lahti, Tuusulanjärven Reuma ry seija.lahti(at)pp2.inet.fi 
vara: Pirkko Pessi, pirkko.pessi(at)saunalahti.fi

Tarja Paakkinen, Uudenmaan Parkinson yhdistys ry:n Keski-Uudenmaan kerho tarja(at)paakkinen.net
vara: Seppo Nieminen, nieminen03(at)gmail.com

Marja Pelkonen, Järvenpään seudun invalidit ry marja.pelkonen(at)gmail.com
vara: Raija Papadopoulos, raija.papadopoulos(at)gmail.com

Hanna Gröhn, Helsingin Epilepsiayhdistys hanna.grohn(at)gmail.com 
vara: Sari Turunen, sari.turunen(at)jarvenpaa.fi

 

 Spesia:

varsinainen ja vara valitaan syyslukukauden alussa

 

Lautakuntien edustajat kausi 2019 - 2021 ja varajäsenet

Hyvinvointi  lautakunta

Opetus- ja kasvatuslautakunta

Nuorisovaltuusto

Saga Santonen, saga.santonen(at)jarvenpaa.fi
vara: Emilia Suhonen, emilia.suhonen(at)jarvenpaa.fi

Kaupunkikehitys

Minna-Maria Solanterä, minna-maria.solantera(at)jarvenpaa.fi
vara: Saana Korhonen, saana.korhonen(at)jarvenpaa.fi

Asukasedustaja

Jonna Kiviniemi
kiviniemijonna(at)gmail.com