A

Mielenterveys- ja päihdepalvelujen yhteystiedot

Käyntiosoite:
JUST, Järvenpään uusi sosiaali- ja terveyskeskus, Lääkärinkuja 1, sisäänkäynti pääovesta Helsingintien puolelta (sisäänkäynti suoraan Akuuttiin Lääkärinkujan puolelta).

Mielenterveys- ja päihdepalvelut:
1. krs: psykiatrisen sairaanhoitajan akuuttivastaanotto, Akuutti, huone 104
1. krs: sovitut lääkehoidot, Akuutti, huone 103
1. krs: Matalan kynnyksen vastaanotto, Akuutti, huone 102
2. krs: vastaanotot vain ajanvarauksella

Postiosoite:
PL 41, 04401 Järvenpää

Mielenterveys- ja päihdepalvelujen päällikkö Ainomaija Heiska-Johansson
040-315 2327
ainomaija.heiska-johansson@jarvenpaa.fi

 

Psykiatrian apulaisylilääkäri Kirsi Riihimäki

 

Tiimivastaava
Psykiatrinen sairaanhoitaja Helena Apponen
040 315 3828
helena.apponen@jarvenpaa.fi

Mielenterveys- ja päihdepalvelujen henkilökunta vastaa alla olevista numeroista varmimmin ma-to klo 12-13. Voit jättää myös yhteydenottopyynnön sekä selkeät yhteystietosi työntekijän puhelinvastaajaan, jolloin hän ottaa mahdollisimman pian sinuun yhteyttä. Soittopyynnön voit jättää myös tekstiviestinä.

Järvenpääläisenä voit myös varata netistä ajan hoitotyöntekijöille. Ajat löytyvät Järvenpään kaupungin nettisivuilta, seuraten e-palveluja ja kirjautumalla sisään omilla pankkitunnuksilla tai mobiilivarmenteella (saa puhelinoperaattorilta).

 

Alander Johanna
040 315 2665
johanna.alander@jarvenpaa.fi

Apponen Helena
040 315 3828
helena.apponen@jarvenpaa.fi

Hakala Sari
040 315 1800
sari.hakala@jarvenpaa.fi 

Jaatti Jaakop
040 315 3825
jaakop.jaatti@jarvenpaa.fi

Nevala Sanna
040 315 2565
sanna.nevala@jarvenpaa.fi

Kuutti Päivi
040 315 3820
paivi.kuutti@jarvenpaa.fi

Lehto Heidi
040 315 2104
heidi.lehto@jarvenpaa.fi

Leisti Sirpa
040 315 2602
sirpa.leisti@jarvenpaa.fi

Linna-alho Eija
040 315 3225
eija.linna-alho@jarvenpaa.fi

Tarvainen Matleena
040 315 2345
matleena.tarvainen@jarvenpaa.fi

Granberg Maarit
040 315 2829 (psykologi)
maarit.granberg@jarvenpaa.fi

Mattila Maarit
040 315 1889 (sosiaalityöntekijä)
maarit.mattila@jarvenpaa.fi

 

Palveluneuvonta

Mielenterveys- ja päihdepalvelujen neuvontapuhelin 040 315 2646 ma-pe klo 8.00-12.00. Ellei puheluusi pystytä juuri silloin vastaamaan, jätä viesti ja selkeät yhteydenottotietosi, niin soitamme sinulle mahdollisimman pian. Neuvontapuhelimeen voit laittaa myös tekstiviestin.