A

Mielenterveys- ja päihdepalvelujen yhteystiedot

Käyntiosoite:

JUST, Järvenpään uusi sosiaali- ja terveyskeskus, II krs,
Lääkärinkuja 1, 04410 Järvenpää 

Palvelut:

1. krs: psykiatrisen sairaanhoitajan akuuttivastaanotto, Akuutti, huone 104 ( 1.1.2018 alkaen klo 8-12) 
1. krs: Matalan kynnyksen vastaanotto, Akuutti, huone 102 klo 12-15
2. krs: vastaanotot vain ajanvarauksella
2. krs: sovitut lääkenoudot huone 272 sovitusti

Palvelujen päällikkö:

Ainomaija Heiska-Johansson
040-315 2327
ainomaija.heiska-johansson@jarvenpaa.fi

Tiimivastaavat:

Psykiatrinen sairaanhoitaja Helena Apponen
040 315 3828
helena.apponen@jarvenpaa.fi

Psykiatrinen sairaanhoitaja Alander Johanna
040 315 2665
johanna.alander@jarvenpaa.fi

Mielenterveys- ja päihdepalvelujen henkilökunta pyrkii vastaamaan soittoosi, jollei ole pitämässä vastaanottoa tai muissa toimintamme palveluissa. Jos haluat jättää takaisinsoittopyynön tai muun yhteydenoton työntekijän puhelinvastaajaan, jätäthän selkeästi: nimesi, numerosi ja päiväyksen jolloin yhteydenotto pyyntö on jätetty. Soittopyynnön tai yhteydenoton voi jättää myös tekstiviestinä.

Järvenpääläisenä voit myös varata netistä puolentunnin ensi ajan hoitotyöntekijöille. Ajat löytyvät Järvenpään kaupungin nettisivuilta, seuraten e-palveluja ja kirjautumalla sisään omilla pankkitunnuksilla tai mobiilivarmenteella (saa puhelinoperaattorilta).

Muu henkilökunta:

Hakala Sari
040 315 1800
sari.hakala@jarvenpaa.fi 

Jaatti Jaakop
040 315 3825
jaakop.jaatti@jarvenpaa.fi

Kuutti Päivi
040 315 3820
paivi.kuutti@jarvenpaa.fi

Lahelma Hanna
040 315 3585
hanna.lahelma@jarvenpaa.fi

Linna-alho Eija
040 315 3225
eija.linna-alho@jarvenpaa.fi

Nevala Sanna
040 315 2565
sanna.nevala@jarvenpaa.fi

Tarvainen Matleena
040 315 2345
matleena.tarvainen@jarvenpaa.fi

Granberg Maarit
040 315 2829 (psykologi)
maarit.granberg@jarvenpaa.fi

Taina Nordström
040 315 1889 (sosiaalityöntekijä)
maarit.mattila@jarvenpaa.fi

Isakov Terhi-Maija
040 315 2104
terhi-maija.isakov@jarvenpaa.fi

Jalomäki Laura
040315 2602
laura.jalomaki@jarvenpaa.fi

 

Palveluneuvonta

Mielenterveys- ja päihdepalvelujen neuvontapuhelin 040 315 2646 ma-pe klo 8.00-12.00. Ellei puheluusi pystytä juuri silloin vastaamaan, ja haluat takaisin soiton niin jätä selkeästi viesti ja yhteydenottotietosi päiväys ja puhelin numerosi josta sinut tavoittaa, jotta voimme ottaa sinuun yhteyttä. Neuvontapuhelimeen voit laittaa myös tekstiviestin.

Toimistosihteeri/neuvonta

Marja-Leena Hauta-aho
040 315 1914
marja-leena.hauta-aho@jarvenpaa.fi

Mielenterveys- ja päihdepalveluiden fax: (09) 2719 2583