Varjoblues Jamppaan 3.7. – musaa, vilttikirppis ja yhteisöllistä kesätunnelmaa!

Tervetuloa viettämään rentoa kesäpäivää torstaina 3.7.2025 klo 12–15 Jampan Yhteisöviljelmille (Rekikatu 1, Järvenpää)!

Päivän bluesista vastaa Natural Boogien live-esiintyminen kello 13. Luvassa on tunnin verran bluesin ja boogien rytmejä, kun lavalle nousevat:

  • Steven ”Chooky” Keir – laulu ja kitara
  • Jorma ”Jontte” Meriläinen – huuliharput
  • Josi Kaijalainen – basso

🎵 Musiikin lomassa voit napata kupposen kahvia ja pientä herkkua , tarjolla nopeimmille!

Kuvassa blues-bändi Natural Boogien soittajat Steven "Chooky" Keir, Josi Kaijalainen ja Jorma "Jontte" Meriläinen.
Natural Boogie esiintyy Jampassa 3.7. klo 13.

🧺 Vilttikirppis – kesän kepein kierrätystapahtuma!

Osana Varjobluesia järjestetään lämminhenkinen vilttikirppis, jonne kaikki ovat tervetulleita myymään, ostamaan tai vain penkomaan kesäisiä löytöjä.

Tule levittämään vilttisi nurmikolle ja tuo mukanasi hyväkuntoisia, itselle tarpeettomia aarteita kuten:

  • siistejä käytettyjä vaatteita
  • asusteita, kirjoja ja leluja
  • pientä kodin tavaraa tai muuta helposti kannettavaa

Ei pöytämaksuja tai ilmoittautumisia – riittää, että saavut ajoissa ja tuot vilttisi mukana!

Kirppistely sopii kaikille: myyjille, ostajille ja uteliaille kiertelijöille. Löydät ehkä juuri sen, mitä et tiennyt kaipaavasi – ja annat tavaroille uuden elämän!

💛 Yhteisöllistä kesämenoa

Tapahtuma on kaikille avoin ja maksuton. Tule yksin tai ystävien kanssa, Jampasta löytyy kesäfiilistä, juttuseuraa ja hyvää musiikkia.

📌 Saman päivän aikana Jampan Aluetuvalla järjestetään myös Setlementti Louhelan ruokajakelu.

Lisätietoja: yhteisöllisyyden erityisasiantuntija Anne Honkanen, anne.honkanen@jarvenpaa.fi, p. 040 315 3499.

Tahdotko jakaa jutun? Se käy kätevästi tästä!