Kaupunki ja päätöksenteko

Aiheeseen liittyviä uutisia

Järvenpään kaupunginhallituksen päätöksiä 27.11.2023

Järvenpään kaupunginhallitus käsitteli eilisessä kokouksessaan meneillään olevia investointihankkeita, joihin on tehty sitoumuksia ennen kaupunginvaltuuston 13.11. tekemää päätöstä investointien 

28.11.2023
Kaupunki ja päätöksenteko
Järvenpää on mukana UUSIMAA23-valmiusharjoituksessa

Etelä-Suomen aluehallintovirasto järjestää Uudellamaalla alueellisen valmiusharjoituksen UUSIMAA23, joka huipentuu tämän viikon tiistaista torstaihin 28.–30.11. järjestettävään aktiivivaiheeseen. Osallistujat pääsevät 

28.11.2023
Kaupunki ja päätöksenteko
Lasten ja nuorten ääni kantoi Vaikuttajapäivässä

Vaikuttava toiminta on tärkeää kaikenikäisille, mutta erityisesti lapsille ja nuorille. Vaikuttamalla omaan elämäänsä lapset ja nuoret oppivat vaikuttamaan myös yhteiskuntaan.

Järvenpään Nuorisovaltuusto ja Seurakunnan Vaikuttajanuoret järjestivät Vaikuttajapäivän Lasten oikeuksien päivänä 20. marraskuuta kello 14-16.

27.11.2023
Hyvinvointi ja terveys, Kaupunki ja päätöksenteko, Kehittäminen ja hanketyö, Nuorten Järvenpää, Opetus ja kasvatus, Osallistu ja vaikuta, Perusopetus
Heikki Häyhä Järvenpäähän ohjelmapäälliköksi johtamaan Yritys- ja elinkeino-ohjelmaa

Yritysten hyvinvointia ja Järvenpäähän sijoittumista tukevan ohjelman toimenpiteitä johtamaan ja toteuttamaan on valittu ohjelmapäälliköksi Heikki Häyhä.

27.11.2023
Elinkeinot ja yrittäjyys, Kaupunki ja päätöksenteko, Yrittäminen ja työ
Lisää uutisia
Jaa juttu: