Matkailu ja kulttuuri

Aiheeseen liittyviä uutisia

Järvenhaltijalle suoritettiin vuositarkastus

Järvenhaltija-veistoksen rakenteita tarkastettiin maanantaina 19.5.2025. Vuositarkastusta olivat suorittamassa henkilönostimen kyydissä taiteilija HC Berg ja Juha Rantanen Sitowise Oy:sta. Järvenhaltijan kunto todettiin hyväksi.

20.5.2025
Kulttuuri
Täysin digitaalinen Virtuaalimuseo Muste avaa ovensa

Ei VR-laseja? Ei ongelmaa! Virtuaalimuseo Musteen digitaalisia elämyksiä pääsee testaamaan avajaistapahtumissa toukokuussa Järvenpäässä, Tuusulassa ja Keravalla. 

30.4.2025
Kulttuuri
Kansainvälisen Sibelius Singing -duokilpailun ovat voittaneet norjalainen Hanne Marit Mordal Iversen ja georgialainen Revaz Abramia

IV kansainvälisen Sibelius Singing -duokilpailun finaali käytiin Järvenpää-talossa lauantaina 26.4. Tuomaristo palkitsi kolme parasta duoa, minkä lisäksi palkittiin 

26.4.2025
Kulttuuri, Tapahtumat
Tule viettämään Järvenpään Unelmien liikuntapäivää Rantapuistoon 9.5.2025

Rento ja liikunnallinen päivä kutsuu lapsia, perheitä, senioreita ja lounasliikkujia perjantaina 9.5.2025 klo 9.30 alkaen!

23.4.2025
Hyvinvointi ja terveys, Kulttuuri, Liikunta ja ulkoilu, Osallistu ja vaikuta, Tapahtumat, Vapaa-aika ja harrastaminen
Lisää uutisia
Tahdotko jakaa jutun? Se käy kätevästi tästä!