Etusivu/Asuminen ja ympäristö/Kadut ja liikenne/Katujen ja puistojen suunnittelu/Yleisötilaisuudet ja suunnitelmaluonnokset
Yleisötilaisuudet ja suunnitelmaluonnokset
Tällä sivulla ilmoitetaan pidettävistä yleisötilaisuuksista sekä suunnitelmaluonnoksista. Tilaisuuksien aikana toivotaan osallistujilta kommentteja ja näkemyksiä esitettyihin ratkaisuvaihtoehtoihin ja kohteiden erityispiirteisiin. Suunnitelmat laitetaan tälle sivulle myös noin viikon ajaksi tutustuttavaksi.
____________________________________________________________________________
Yleisötilaisuus Mikonpelto II kunnallistekniikan suunnitelmaluonnoksista
Järvenpään kaupungin Suunnittelupalveluissa on vireillä Mikonkorven 17. kaupunginosassa Mikonpelto II yritysalueen kunnallistekniikan suunnitelmaluonnosten laatiminen.
Suunnittelupalvelut järjestää suunnitelmaluonnosten esittely- ja keskustelutilaisuuden 5.11.2026 klo 17–18 Teamsissa. Olethan ajoissa kuulolla. Tervetuloa!
Tilaisuudessa esitellään uuden yritysalueen katu- ja puistosuunnitelmaluonnoksia:
- Jartinkatu ja liittymäjärjestelyt Vanhalle Lahdentielle (Mt140)
- Jartinkuja (yritysalueen uusi katu)
- Mäyräpuisto (jalankulun ja pyöräilyn yhteys Mäyrätien ja Jartinkujan välillä)
- Saukkometsä (puistoraitteja ja hulevesialtaita)
Teams-kokous:
QR-koodi tilaisuuteen:

Linkki tilaisuuteen: Yleisötilaisuus Mikonpelto II
Tapahtumaan osallistuminen voi edellyttää, että sinulla on Teams-sovellus ladattuna sekä tunnukset Teams-palveluun. Voit liittyä mukaan omalla nimelläsi tai nimimerkillä. Voit liittyä mukaan jo 10 minuuttia aiemmin testaamaan tekniikan toimivuuden.
Suunnitelmaluonnokset ovat noin viikon tilaisuuden jälkeen tutustuttavana tällä sivulla.
Suunnitelmaehdotus asetetaan myöhemmin virallisesti nähtäville Järvenpään kaupungin nettisivuille. Nähtävilläolosta tiedotetaan asukkaita uudella kirjeellä sekä kuulutuksella kaupungin nettisivulla.
Lisätietoja: projektipäällikkö Veera Bergström, veera.bergstrom@jarvenpaa.fi tai p. 040 315 2144
